Weblogger:

Tom Lassing

Is naked short gaan zo erg

U en ik kunnen het niet eens, het is een spelletje van de grote jongens. Het is in de kern in mijn ogen niet erg. Immers neemt de handelaar een enorm risico en bij een foute beslissing loopt de handelaar een fors verlies op.

Het is echter in het verleden wel eens misgegaan omdat vooral partijen als grote handelaren, banken en hedgefunds hun eigen shortposities lieten samengaan met andere activiteiten waardoor de kans op hun winst groter werd. Het gekke is ook dat het vaak ook handelaren van (concurrerende) banken waren die shortposities innamen.

Puur het short gaan is echter geen ramp. Als zo'n trader gelijk heeft, dan wordt het de markt snel duidelijk. Het is daarmee een schonend middel om puin uit de markt te ruimen. In de natuur zou het een gier zijn die de kadavers ruimt.

Dat voorkomt ziektes die anders kunnen gaan woekeren.

Nu Duitsland de gieren uit de financiƫle natuur haalt, kunnen de kadavers gaan rotten. We denken dan wel dat we beter af zijn, maar uiteindelijk is dat maar de vraag. Het enige dat we doen, is het akelige klusje van het verwijderen van steeds verder ontbindende kadavers uitstellen.

Naked short selling is in het verleden wel eens misgegaan door fraude. Maar laten we eerlijk zijn, hoe hebben banken zich de laatste jaren gedragen? Waarom verbieden we de frauderende banken niets, maar verbieden we partijen die de banken ontmaskerd hebben wel hun middelen? Van wie komt deze maatregel in de kern af denkt u?

Tom Lassing

www.beursbox.nl

www.beursblogger.nl

Wanneer heeft uw bank beleggingsadviseur u ooit rijk gemaakt?
Als u altijd doet wat andere doen, zul u altijd bereiken wat anderen bereiken. Wij durven andere paden te belopen. Klik hier
19-mei-2010

De laatste berichten van deze weblogger:

TenToday website portfolio BeursBlik